Proekologiczne działania są coraz popularniejsze i przenikają przez nasze codzienne życie coraz częściej.  Spraw zatem, aby twoje przyjęcie sylwestrowe było bardziej „zielone” stosując się do przedstawionych poniżej wskazówek.

Wyślij e-zaproszenia

Witryny internetowe oferujące elektroniczne zaproszenia pozwalają na wybór spośród setek gotowych projektów zaproszeń na Sylwestra. Większość z nich udostępnia dodatkowo możliwość śledzenia zaproszonych oraz wysyłania wiadomości e-mail z powiadomieniami.

Oświetl mieszkanie diodami LED

led

Użyj świec sodowych i diod LED dla nadania atmosfery twojego przyjęcia. Świece sodowe świecą czyściej, ponieważ nie są wyprodukowane na bazie ropy naftowej. Diody LED zużywają o wiele mniej energii niż żarówki i świecą około dziesięciu razy dłużej niż świetlówki.

Dekoracja z kolorowych diod LED to jedne z bardziej efektownych, a zarazem skutecznych sposobów na ochronę środowiska podczas Sylwestra.

Przygotuj potrawy bez GMO

gmo

Bądź eko przygotowując sylwestrowe przekąski. Unikaj przetworzonej żywności w jak największym stopniu. Możesz samodzielnie przyrządzić przekąski lub zlecić to firmie kateringowej z twojej okolicy, aby mieć pewność, że potrawy będą świeże. Jednocześnie nalegaj o skorzystanie przez te firmy z upraw organicznych lub lokalnych składników, a w przypadku serwowania kawy lub czekolady wybierz Sprawiedliwy Handel.

Zrób ekologiczne gadżety sylwestrowe

konfetti

Zielone trąbki imprezowe? Nie ma problemu! Pozwól dzieciom uczestniczyć w przygotowaniu ich z rolki po papierze toaletowym lub ręczników papierowych. Zepnij rolki z jednej strony, napełnij suszoną fasolą lub ryżem, zszyj z drugiej strony i udekoruj. Do zrobienia hałasu możesz również użyć starych puszek lub niewielkich słoików.

Szukasz konfetti i serpentyn do udekorowania stołu? Podrzyj zużyte opakowania na prezenty i użyj nożyczek, aby wyciąć z nich wstążki.

Segreguj sylwestrowe śmieci

smieci

Spraw, aby recycling był dla twoich gości prosty. Ustaw odpowiednio oznaczone kosze na puszki, tworzywa sztuczne i szkło.

Przy odrobinie pomysłowości możesz pomyśleć o innych ideach na zielony, ekologiczny Sylwester. Bądź dobrym przykładem dla swoich gości i spraw by nadchodzący rok był jeszcze bardziej zielony od poprzedniego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.