Choć do sylwestra jeszcze chwila czasu, to niektóre rzeczy warto planować regularnie. Taką rzeczą są na przykład postanowienia noworoczne. Sprawdź jak je napisać, by nie okazały się totalną klapą. 

1. Dostosuj je pod siebie
Wpisujesz w Google postanowienia noworoczne a tam typowe propozycje: schudnę, będę zdrowiej jadł… wszystko super, ale co z tego, gdy nie potrzebujesz utraty wagi, a Twoja dieta jest w porządku? Nie podążaj śladami innych ludzi. Przeanalizuj, czego oczekujesz od siebie, co mógłbyś poprawić. Być może zawsze się gdzieś spóźniasz? Napisz, że będziesz wychodzić 5 min wcześniej z domu!

2. Unikaj zapalników
ZAWSZE będę pomagać przyjaciółce, NIGDY nie zjem fast foodu. Takie słowa sprawiają, że w razie niedotrzymania postanowienia będziesz czuł się, jakbyś kogoś zawiódł. To chyba nie o to chodzi, prawda?  Napisz: POSTARAM SIĘ, a unikniesz zbędnych zmartwień.

3. Nie wymagaj od siebie niemożliwego
Zwyczajnie nie pisz postanowień, których nie dasz rady dotrzymać. Pamiętaj, że nikt nie jest ideałem i nie jest nieomylny.  Niezrealizowanie ich sprawi, że będziesz czuł poczucie winy.

4. Nie pisz ich na ostatnią chwilę
Teraz gdy mamy początek sierpnia, masz czas by przeanalizować swoje błędy, zachowania, które chciałbyś u siebie zmienić i pomału wdrażać je do swoich postanowień noworocznych. Pisząc je dwa dni przed nowym rokiem, wiele rzeczy może Ci umknąć, a cześć z nich okazać się całkiem nieprzydatna.

5. Posegreguj je
Pisząc je, zachowaj pewną chronologię. Na początku wypisz te, które będą dla Ciebie priorytetem, a na końcu te, które nie są już tak istotne. Odznaczaj je z biegiem czasu. Najpierw zajmiesz się najważniejszymi rzeczami, by później w spokoju skupić się na mniejszych.

Postanowienia noworoczne to istotna sprawa. Nowy rok sprawia, że każdy z nas chce w swoim życiu dokonać pewnych zmian. Dobrze rozplanowane sprawią, że nie staną się tylko znów kolejną listą niedotrzymaną obietnic.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.