Już nie tylko Warszawa, Kraków, Gdańsk i sąsiadujący z naszym miastem Toruń są najczęściej odwiedzanymi miastami w Polsce. Do tego grona dołączyła Bydgoszcz, która stała się bardzo modnym kierunkiem na mapie krajowej turystyki. I nic dziwnego, bo atrakcji w Bydgoszczy jest co niemiara, a i o nocleg też nie trzeba się martwić.

Co trzeba zobaczyć w Bydgoszczy? Tych propozycji nie możesz ominąć!

Zacznijmy od Starego Rynku. Nazywa się go Starym po pierwsze dlatego, że wytyczono go w XIV wieku, po drugie – w odróżnieniu od Nowego Rynku, którego historia ma niespełna 200 lat. Właściwie warto zobaczyć oba, dzieli je zaledwie sześciominutowy spacer.

Stary Rynek ma tradycyjny kształt prostokąta i jest placem w całości udostępnionym pieszym. Otaczają go zabytkowe kamienice, część z nich pamięta czasy średniowieczne. Latem restauratorzy otwierają tu swoje ogródki.

Nowy Rynek jest zdecydowanie mniej okazały, ale warto go odwiedzić, by zerknąć na zabytkowy budynek Sądu Okręgowego.

Wyspa Młyńska – wyjątkowy park, który faktycznie leży na wyspie, zielona enklawa z zabytkową architekturą i tylko jedna ulicą. Można tu dojść piechotą ze Starego Rynku i naprawdę warto.

Wenecja Bydgoska – czyli włoska Wenecja w miniaturze, ale trzeba przyznać, że zabudowania i zagospodarowanie brzegów rzeki Młynkówki wiernie oddają urokliwy klimat. Idealne miejsce na spacer, nie tylko dla zakochanych. Znajdzie się też miejsce do wypicia kawy lub herbaty.

Muzeum Mydła i Historii Brudu to unikat na skalę krajową, ale też po prostu bardzo ciekawe miejsce. Jak prały nasze babki, gdy nie było pralek automatycznych? Jak radzono sobie z brakiem prysznica? Czym myto włosy, zanim pojawiły się nowoczesne szampony? I w końcu – jak się robi mydło? Fantastyczna odskocznia od codzienności i niezwykła rozrywka, którą może nam zaproponować tylko Bydgoszcz!

Jeśli ktoś szuka w Bydgoszczy nowoczesnych propozycji, na pewno powinien zobaczyć Europejskie Centrum Pieniądza.

Gdzie się zabawić w Bydgoszczy? Tu bawią się wszyscy

Bydgoszcz to nie tylko miasto do mieszkania i zwiedzania. Nie brak tu pubów, kawiarni, restauracji i klubów, w których można się fajnie zabawić. Najwięcej znajduje się w przy Starym Rynku i w jego bliskim sąsiedztwie.

Za największy uchodzi klub AVA 3.0. Nazwa nie jest przypadkowa, klub bowiem zajmuje trzy kondygnacje i oferuje różną muzykę na każdym piętrze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Strefa Disco to coś dla fanów muzyki dyskotekowej (i nie tylko) z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Klub zasługuje na wyróżnienie, bo… nigdy się nie zamyka. O każdej porze dnia i nocy można wpaść tu na drinka, posłuchać muzyki i potańczyć.

Co jeszcze? W Eljazz posłuchamy jazzu, w Point Club techno i house, w To2 muzyki elektronicznej. Bydgoszcz naprawdę ma ofertę dla każdego, niezależnie od preferowanego gatunku muzyki.

Noclegi w Bydgoszczy – jaki hotel jest najlepszy?

Wygodne łóżka i profesjonalna obsługa to absolutne minimum, jakiego powinniśmy oczekiwać od hotelu, w którym zamierzamy nocować po całodziennym zwiedzaniu lub całonocnym imprezowaniu. W hotelu Maraton (https://www.hotelmaraton.pl) na gości czekają nowocześnie urządzone pokoje, komplet kosmetyków, ręczniki i suszarka do włosów. Warto docenić tę wygodę, która pozwala na znaczne ograniczenie bagażu.

Istotna jest też lokalizacja, zwykle do hotelu chcemy mieć blisko. Tu również hotel Maraton wygrywa położeniem w centrum miasta i bardzo przystępnymi cenami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.