Sylwester nie dla każdego jest dniem zabawy. Coraz więcej osób decyduje się spędzić tę ostatnią noc roku w pracy. Inni robią to z racji wykonywanego zawodu. Ile zarabiają? Oto krótkie zestawienie sylwestrowych zarobków w różnych branżach.

Barmani

Jako że alkohol jest nieodłącznym elementem zabawy sylwestrowej, barmani nie mogą narzekać na brak pracy 31 grudnia. To właśnie do nich należy przygotowywanie kolorowych drinków, dodających gościom energii na całonocne szaleństwo. Pokazy barmańskich umiejętności, ze względu na swoją efektowność, dość często stanowią główną atrakcję wieczoru. Za stworzenie klimatu prawdziwej imprezy barmani otrzymują od 700 do 1600 zł, zależnie od posiadanych kwalifikacji.

Kelnerki i hostessy

Panie pracujące w branży gastronomicznej rzadko kiedy mogą liczyć na wolny sylwester. Co więcej, wiele z nich dobrowolnie wybiera obsługę gości ze względu na wyższy zarobek. Kelnerki podczas balów sylwestrowych zarabiają średnio 200 zł za kilka godzin pracy. W większych miastach zysk jest o 100 – 200 zł większy.

DJ-e i wodzireje

Bez muzyki i konkursów nie ma dobrej zabawy, dlatego też Dj-e i wodzireje w okresie sylwestrowym cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Poszukiwani są przede wszystkim konferansjerzy z doświadczeniem, profesjonalnym sprzętem i charyzmą. Dzięki swoim umiejętnościom są oni w stanie zarobić nawet 4000 zł w jedną noc.

Kierowcy i taksówkarze

Sylwester jest dla kierowców i taksówkarzy dniem szczególnie pracowitym. Już od rana wykonują oni dziesiątki kursów, by wykorzystać każdą okazję na większy zysk. Kierowcy współpracujący z hotelami organizującymi bale sylwestrowe, za przewóz gości inkasują ok. 100 zł za 20 km. Taksówkarze zrzeszeni w korporacjach zarabiają 500 – 1000 zł za noc. Ci, którzy jeżdżą na własny rachunek, osiągają średni zysk 700 zł. Natomiast kierowcy firm cateringowych rozwożą posiłki za stawkę 9 – 10 zł/h.

Szatniarze i ochroniarze

Na każdej dobrze zorganizowanej imprezie sylwestrowej niezbędna jest osoba zajmująca się odzieżą zwierzchnią imprezowiczów. 31 grudnia szatniarze za swoją pracę otrzymują 150 zł. Natomiast ochroniarze strzegący bezpieczeństwa gości zarabiają w sylwestra znacznie więcej. Godzina pracy jednego ochroniarza z licencją, może kosztować nawet 150 zł, w zależności od firmy oferującej jego usługi.

Jeżeli szukasz pracy w Sylwestra, przejrzyj aktualne ogłoszenia pracy na Sylwestra w serwisie www.praca.nasylwka.pl. Możesz również dodać własną ofertę pracy, w której opiszesz dokładnie jakiej pracy szukasz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.