Mija kolejny rok, a ty możemy przygotować się do powitania Nowego Roku organizując ciekawe przyjęcie dla swoich znajomych. Masz już dekorację, jedzenie i muzykę, teraz musisz pomyśleć nad rozrywkami. Zanim zjawią się goście przygotuj kilka gier i zabaw, które pomogą wam uczcić Sylwester.

Wycinki z gazet

Odszukaj w gazetach wiadomości o najistotniejszych wydarzeniach, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Mogą to być informacje polityczne, rekordy sportowe, sensacje muzyczne czy kinowe. Następnie wytnij z  gazety (lub wydrukuj z Internetu) odpowiednie zdjęcie obrazujące te wydarzenia. Np. jeśli zdecydowałeś się wybrać koncert znanego zespołu – znajdź zdjęcie tylko jednego członka grupy;  jeśli wybrałeś premierę filmu – użyj tylko jednej sceny. Następnie podziel swoich gości na dwie (lub więcej) grupy, tak aby mogli konkurować w odgadywaniu wydarzeń, których zdjęcie będziesz trzymać w ręku. Zespół, który odpowie poprawnie (ten kto pierwszy wypowie prawidłową odpowiedź lub ten który pierwszy się zgłosi, a później poda prawidłową odpowiedź) zdobywa punkt. Wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów po określonej liczbie rund.

Zgadnij czyje to postanowienia

Poproś swoich gości o wypisanie na osobnych, ponumerowanych karteczkach 5 swoich postanowień noworocznych. Wrzuć wszystkie karteczki do kapelusza lub miski. Niech wszyscy goście wylosują po jednej karteczce i odczytują je na głos jeden po drugim. Reszta grupy notuje po kolei swoje przypuszczenia, do kogo należą poszczególne postanowienia. Po odczytaniu wszystkich postanowień noworocznych, policz kto odpowiedział najpoprawniej.

Parkowa ławka

Pobudź kreatywność swoich gości proponując im grę w „parkową ławkę”. Postaw na środku pokoju dwa krzesła i usadź na każdym z nich po jednej osobie. Celem gry jest zmuszenie drugiej osoby do wstania z „parkowej ławki” nie dotykając jej. Można tego dokonać poprzez określone działanie, wypowiedź lub inne twórcze metody. Należy pamiętać jednak, że czas na wykonanie tego zadania to tylko 1 minuta.

Twister

Twister” to popularna i dobrze znana gra, ale można ją również połączyć z piciem alkoholu. Zwykłą rozgrywkę można jednak urozmaicić na wiele sposobów. Przykładowo po każdym upadku, osoba grająca musi się napić. Inną modyfikacją może być reguła nakazująca napicie się wszystkim gościom w momencie kiedy wylosowany zostanie kolor czerwony.

Szarady przeszłości

Przed przyjazdem gości wymyśl kilka kategorii ważnych wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Mogą one obejmować np. osiągnięcia polityczne i sportowe (lub rozczarowania), plotkarskie skandale czy nawet odkrycia naukowe. Możesz spisać (na osobnych karteczkach) kilka własnych koncepcji do każdej kategorii lub poprosić gości, żeby wpisywali na karteczkach własne pomysły. Podziel gości na dwa zespoły. Każdy zespół będzie wyznaczał jedną osobę do odegrania roli, w taki sposób aby pozostali odgadli bez konsultacji, co zostało spisane na karteczce. Zespół dostanie jeden punkt za każde poprawne odgadnięcie. Gra kończy się wraz z wybiciem godziny dwunastej, a wygrywa zespół z większą ilością punktów.

Wskazówki dla organizatorów zabaw sylwestrowych

Jeśli na twoim przyjęciu znajdują się osoby, które nie znają dobrze wszystkich pozostałych gości, pamiętaj, aby nie proponować gier, które będą poruszały prywatną sferę (dotykanie innych osób, zadawanie zbyt personalnych pytań). Z pewnością takie sylwestrowe gry doprowadzą do tego, że będą oni czuli się nieswojo i niekomfortowo.

Poinformuj swoich gości o przygotowanych przez ciebie zabawach przed przyjęciem w sytuacji kiedy będą one wymagały mniej oficjalnego lub wygodniejszego stroju.

Komentarze

 • *k*a*t*a*r*z*y*n*a*
  Odpowiedz

  Bardzo często jest tak, że przed imprezą, urodzinami czy właśnie sylwestrem, ludzie planują każdą minutkę tego czasu i to jest błąd. Bo zawsze od tego planu się odejdzie, coś okaże się niefajne albo nudne;)) Byłam na bardzo wielu zabawach i nauczyłam się, że to nie ma być nuda, spis rzeczy do zrobienia, plan jak w szkole, tylko ZABAWA. Często żeby było zarąbiście wystarczy ciekawa, zabawna rozmowa, lub najprostsza gra. Cięzkie, skomplikowane zabawy są bez sensu;) no przynajmniej w waszym wieku ;d
  Możecie hm… zadawać sobie „łańcuszkiem” (po kolei) pytania i szczerze odpowiadać. 😉 albo opowiadać sobie śmieszne historie z życia, przygody itp ;d
  Jeśli chcecie zobaczcie kto z was wypije najwięcej coli albo jakiegoś soku.
  ew. obejrzyjcie film , ale nie grajcie na kompie bo to serio zawsze psuje impreze.
  Idźcie na fajerwerki do centrum a później na spacer po domach znajomych i zbierajcie słodycze od nich i składajcie życzenia noworoczne xd nie wiem ;d
  Ja mam zawsze pełno pomysłów na takich spotkaniach, także u mnie trudno o nudę. U was też pewnie tak jest;*… pozdrawiam, miłej zabawy:*

 • Iza Bączek
  Odpowiedz

  super

 • wiktoria małolepsza
  Odpowiedz

  exstra podobały mi się te pomysły a wam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.