Dzięki magicznemu nastrojowi, jaki panuje podczas andrzejek możesz urządzić świetną imprezę. Andrzejkowe gry i zabawy i gry pomogą Wam we wspólnej integracji. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy. 

LANIE WOSKU 

Jedna z najpopularniejszych i ulubionych zabaw andrzejkowych. Polega na laniu wosku i odgadywaniu kształtów jego cieni. Do przygotowania zabawy niezbędne są świece, im dłuższe tym lepiej, papierowego, samodzielnie wykonanego klucza i miski z wodą. Wosk należy roztopić w rondelku na małym ogniu, a następnie ciepły wosk, ostrożnie przez dziurkę od klucza lejemy do wody. Po chwili, gdy wosk w wodzie zastygnie, podnosimy go do światła, i oglądamy powstały na ścianie cień. Z jego kształtów można wywróżyć przyszłość.

Świetna zabawa, nie tylko dla dzieci. Jeśli ktoś nie ma akurat odpowiedniej świecy lub obawia się o kontakt dzieci z płomieniem, istnieje alternatywna, bezpieczniejsza i prostsza zabawa andrzejkowa ? wróżenie z soli.

Sól należy rozsypywać na płaskim podłożu, blacie stołu lub na podłodze. Usypany kształt interpretuje się tak jak figurki z lanego wosku. Od tej właśnie wróżby wziął się przesąd że rozsypana sól przynosi pecha.

WRÓŻBA Z BUTELKĄ

Popularna zabawa andrzejkowa. Przepowiada najbliższą przyszłość. Do przygotowania zabawy będziemy potrzebować kolorowy lub zdobiony karton, nożyczki, butelkę, farby do szkła lub kolorowe markery oraz długopisy lub kredki. Z kartonu wycinamy koło, następnie dzielimy na kilka części, najlepiej sześć, na każdej części koła zamieszczamy andrzejkową wróżbę. Na butelce malujemy andrzejkowe magiczne ozdobienia. Zadaniem dzieci jest kręcić kołem i odczytywać wróżby. Wróżbę wskazuje szyjka butelki.

WRÓŻBA KWIATOWA

Na zwykłej kartce A4 rysujemy kolorowe kwiaty. Na stoliku kładziemy kartoniki z rysunkami. Dzieci wybierają ulubiony kwiat i poprosić wróżkę aby wyjaśniła co dany kwiat przepowiada. Istnieje szereg gotowych ludowych wyjaśnień, co oznaczają dane kwiaty ? stokrotka oznacza ostrożniejsze dobieranie przyjaciół, róża symbolem piękna, dalie wróżą sukcesy, bez miłe spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną, aster ostrzega przed nadejściem kłopotów, fiołek wróży miłą niespodziankę, mak jest symbolem marzeń natomiast narcyz oznacza samouwielbienie.

KARTKI NA WODZIE

Każdemu kto szuka miłości swojego życia z pewnością spodoba się zabawa ?kartki na wodzie?. Aby wywróżyć imię przyszłej ukochanej albo ukochanego, należy przyczepić kartki ze swoim imieniem i włożyć do miski w wodą w której pływają kartki z imionami osób płci przeciwnej. Gdy korki się złączą, jest to znak że przyszła wybranka / wybranek będzie nosił imię z kartki. Aby zabawa miała iście magiczną atmosferę najlepiej aby zabawa odbywała się w zaciemionym pomieszczeniu oświetlonym świeczkami, możemy dodatkowo ozdobić, pokolorować kartki i korki lub zabarwić wodę, ogólnodostępnymi barwnikami lub po prostu zwykłymi farbkami.

WRÓŻBA Z JABŁKIEM

W tej zabawie skorzystamy jedynie ze skórki od jabłek i obieraczki. Ostrożnie obieramy jabłka, ciskamy za siebie ostrużyny z jabłek a z ich zakrętów, zgadujemy pierwszą literę imienia naszej przyszłej wybranki lub wybranka. Do zabawy można użyć również gruszek lub skórkę z pomarańczy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.