Zawsze marzyłeś, by spędzić sylwestra w sposób nietuzinkowy? Nie znosisz zimy i najchętniej spędziłbyś zakończenie roku w ciepłym klimacie, np. morskiej riwiery? Jeśli choć raz odpowiedziałeś: tak, to mamy dla ciebie kilka propozycji!

Tropikalny raj

Pierwsza opcja to tropiki. Niejednemu z nas zdarzyło się zapragnąć ucieczki na jakąś tropikalną wyspę. Mógłbyś spędzić czas na odkrywaniu dzikiej przyrody pośród leśnych, tropikalnych ścieżek oraz na poznawaniu tubylczych zwyczajów i kuchni. Po takich wojażach miło będzie poleniuchować na plaży — zaznając kąpieli w promieniach Słońca naprzemiennie z kąpielami w lazurowym oceanie. Jak wiadomo — ocean skrywa wiele tajemnic, warto więc zaopatrzyć się w sprzęt do nurkowania i obserwować tętniące życiem dno morskie. Tropiki to świetne miejsca do spędzenia okresu sylwestrowego zarówno dla osób aktywnych, jak i preferujących bierny odpoczynek. Polecamy szczególnie dla par. W przypadku rodzin z dziećmi należy wziąć pod uwagę specyfikę egzotycznych miejsc — dzika przyroda może być niebezpieczna, a Słońce i wody morskie zdradzieckie, należy więc mieć swoje pociechy pod stałą kontrolą, aby nie doszło do przykrych incydentów podczas pobytu. Pomarzyć o tropikach zawsze można, musisz jednak wziąć pod uwagę koszty. Karaiby, wulkaniczna Indonezja, egzotyczne Lakkadiwy czy Bora Bora mogą pochłonąć niejeden gruby portfel. Może odstraszyć również fakt, że w tak egzotyczne miejsca zwykle dotrzesz jedynie drogą powietrzną, zatem jeśli jesteś awiofobem nie przypadnie ci do gustu nasza propozycja. Jest jednak alternatywa dla tropików — po pierwsze sylwester na morzu — do którego wrócimy za kilka chwil oraz: tropikalna wyspa pod dachem dawnego hangaru dla samolotów! Takie miejsce znajduje się w niedalekiej odległości od polskiej granicy i bez problemu dotrzesz tam samochodem, koszty będą także nieporównywalnie niższe. Mowa tu o Tropical Islands w Kausnick 🙂

Morska przygoda

Opcja numer 2 – sylwester na morzu. To doskonała opcja dla awiofobów, ale nie tylko!
Podczas rejsu statkiem możesz przede wszystkim wiele zobaczyć. Trasy morskich statków mają różne punkty przystankowe, często są to duże miasta, bogate architektonicznie i kulturowo. Na rejsie organizowane są dancingi, więc jest to doskonały sposób na rozrywkę i poznanie nowych ludzi. Będziesz miał także okazję posmakować dobrej kuchni, która zmienia się w zależności od miejsca pobytu. Rejsy organizowane są zarówno na ciepłych, jak i chłodnych morzach i mają różną długość trwania, można więc dowolnie regulować długość pobytu, w zależności od potrzeb. Zupełnie inaczej będzie wyglądać noc sylwestrowa na morzu od tej na lądzie, warto więc wziąć tę formę świętowania Nowego Roku pod uwagę.

Szaleństwo w parku wodnym

Trzecia opcja — park wodny. Jeśli nie chcesz wyjeżdżać daleko od domu lub zwyczajnie nie stać cię na dalekie wycieczki, a chcesz jednak zmienić klimat spędzania końca roku, to dobrą alternatywą będzie park wodny. Polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi. Nic nie sprawia takiej frajdy jak zjeżdżalnia wodna czy skoki do wody. Dodatkowo można skorzystać z jacuzzi czy biczów wodnych. To wszystko wprawi cię w dobry nastrój oraz pozwoli zapomnieć na chwilę o chłodzie za oknem.

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji przypadnie ci do gustu i zrealizujesz ją w najbliższej przyszłości. Tego także ci życzymy!

A jeśli chcesz w sylwestra pozwiedzać, zobacz, jak spędzić go z plecakiem!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.