Farba do włosów brąz, podobnie jak inne środki do koloryzacji, ma swoje wady i zalety. Nie jest to nic dziwnego, gdyż nie ma takich produktów, które działają idealnie. W większości przypadków farba do włosów brąz będzie jednak jednym z najlepszych wyborów, jeśli zależy nam na innym kolorze naszych włosów. Zanim jednak przystąpimy do farbowania, dobrze będzie dowiedzieć się o niej nieco więcej, chociażby to, jaki odcień będzie nam pasował. Jeśli nie wiesz, jak dobrać odcień farby, bez obaw – wyjaśnimy to w tym artykule.

Farba do włosów brąz – dlaczego to świetny środek do koloryzacji?

Farba do włosów brąz to jeden z najlepszych wyborów, jeśli zależy nam na domowej koloryzacji. Dlaczego tak jest? Wynika to z kilku powodów – po pierwsze farba do włosów brąz jest bardziej łagodna dla naszej głowy i samych włosów niż jakakolwiek jasna farba. Jest tak dlatego, że farba blond zawiera w sobie utleniacze, które są niezbędne do rozjaśnienia pasm, jednakże nie zostają one bez wpływu dla naszej fryzury. 

Kolejną zaletą, jaką może zaoferować nam farba do włosów brąz, jest łatwość pielęgnacji tak pofarbowanych włosów. Dostarczy nam ona znacznie mniej kłopotów niż jasny odcień. Oczywiście nie oznacza to, że jeśli czyimś marzeniem są jasne blond pukle, powinien odpuścić sobie farbowanie. Jedyne, co chcemy zaznaczyć, to fakt, że ciemniejsze włosy są łatwiejsze w codziennej pielęgnacji.

Ostatnia zaleta farby w kolorze brąz jest taka, że jeśli dobrze dobierzemy odcień, to będzie ona pasowała niemal każdemu. Przejdźmy więc do tego tematu i odpowiedzmy na pytanie, jaka farba do włosów brąz będzie dla nas najlepsza.

Farba do włosów brąz i jej odcień. Na co zwrócić uwagę?

Farba do włosów brąz musi korespondować z naszą karnacją i to od niej będzie zależało to, jak się będziemy w niej ostatecznie prezentować. Główna zasada wyboru farby do włosów, nie tylko brąz, jest taka – jeśli nasza skóra dysponuje naturalnie ciepłym odcieniem, podobnie ciepła barwa powinna trafić na nasze włosy. Jeśli jednak nasza cera jest chłodna, lepiej zwrócić swoją uwagę ku chłodniejszym odcieniom brązu.

Od razu należy zaznaczyć pewien szczegół – chodzi tutaj o temperaturę barwy naszej karnacji, nie natomiast jej odcień! To, czy nasza skóra jest jasna czy ciemna, ma znaczenie w zasadzie drugorzędne. Zarówno osoby o naturalnie bladej, jak i ciemniejszej cerze mogą wyglądać świetnie po koloryzacji farbą do włosów brąz, pod warunkiem, że właściwie będzie dobrana temperatura jej barwy.

Ciepła farba do włosów brąz to chociażby odcień kawa z mlekiem, natomiast zimny to chociażby brąz lodowy. Na pierwszy rzut oka ciężko jest rozpoznać temperaturę zarówno farby, jak i naszej karnacji, jednak po obejrzeniu kilku zdjęć wszystko powinno nam się wyklarować.

Farba do włosów brąz ma jeszcze jeden aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest ona w stanie optycznie uwydatnić naszą twarz. Odbywa się to na zasadzie kontrastu, gdyż jasna skóra okalana ciemnymi włosami bardziej rzuca się w oczy. Nie jest to jednoznacznie wada tego produktu, ale warto mieć to na względzie, planując udaną koloryzację.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.