Trwają wakacje i choć wydaje się, że do końca roku jeszcze dużo czasu, by zaplanować sylwestrowy wyjazd, to warto zrobić to już teraz. Dlaczego? Oto 8 powodów, by już dziś zastanowić się, jak spędzimy ostatnią noc w roku.

1. Większy wybór ofert sylwestrowych

Czy wiesz, że większość organizatorów sylwestrowego szaleństwa – czy to jeśli chodzi o lokale, w których odbywają się bale sylwestrowe, czy miejsca noclegowe – przygotowuje ofertę na tę najważniejszą noc w roku już wczesną jesienią? Rezerwując wyjazd na początku jesieni, można swobodnie przebierać pomiędzy zagranicznymi wycieczkami (np. 8-dniowy wyjazd do Włoch) a propozycjami polskich właścicieli pensjonatów w górach, na Mazurach czy nad morzem. Wśród ofert są między innymi sylwestrowe bale, kuligi, wieczory w SPA. O wolne miejsca łatwo, bo mało kto myśli już o Sylwestrze.

2. Wcześniej to często taniej

Szukając sylwestrowego wyjazdu, już teraz możemy spodziewać się niższych cen niż pod koniec grudnia. W przypadku Sylwestra w zasadzie nie istnieje oferta „last minute” w sensie ekonomicznym. W przeważającej większości obowiązuje zasada – im szybciej tym taniej.
photo-1459257831348-f0cdd359235f

3. Większa szansa na negocjację ceny

Jeśli planujesz spędzić sylwestrową noc w prywatnym pensjonacie – możesz negocjować cenę, zwłaszcza jeżeli rezerwujesz noclegi dla większej liczby osób. Teraz, jesienią, gdy właściciele pensjonatów nie wiedzą jeszcze, jakiego obłożenia będą mogli spodziewać się w Sylwestra, są bardziej skłonni do podjęcia negocjacji.

4. Więcej czasu na uzbieranie pieniędzy

Sylwestrowy wyjazd, zwłaszcza zagraniczna wycieczka, to spory wydatek. Spokojnie – jeśli zaplanujesz go już teraz i systematycznie będziesz odkładał pieniądze – z pewnością uda ci się zgromadzić odpowiednią sumę.
photo-1527788263495-3518a5c1c42d

5. Wcześniej wystarczy zaliczka

Przy rezerwacji wycieczki czy noclegów na sylwestrowy wyjazd płacimy tylko zaliczkę, jeśli rezerwacji dokonujemy odpowiednio wcześnie. To także motywacja dla tych, którzy mają problemy z odkładaniem pieniędzy – przecież łatwiej zapłacić za wyjazd w dwóch ratach niż w całości!

6. Prościej o zebranie grupy na wyjazd

Lubisz podróżować i spędzać Sylwestra w gronie przyjaciół? Zaproponuj im wyjazd już teraz i wspólnie zarezerwujcie noclegi. Im wcześniej się za to zabierzesz, tym większa szansa, że twoi znajomi nie będą mieli jeszcze planów. Szukanie chętnych na wyjazd w połowie grudnia zwykle kończy się tym, że większość przyjaciół ma już zaplanowaną tę najważniejszą w roku noc.
photo-1506869640319-fe1a24fd76dc

7. Czas na dokładne planowanie wyjazdu

Jeśli już teraz zdecydujesz się, co chcesz robić w Sylwestra – będziesz mieć więcej czasu, by w szczegółach zaplanować tę wyjątkową noc. Ci, którzy wybierają się w góry na narty, już od pierwszych zimowych dni mogą szlifować technikę jazdy, a amatorzy wielkich bali – zapisać się na lekcje tańca. Nawet wybór sukienki czy kupno garnituru będą łatwiejsze, jeśli będziemy mieć więcej czasu na chodzenie po sklepach.
photo-1454165804606-c3d57bc86b40

8. Radość oczekiwania na Sylwester

„Dla wielu osób, które decydują się na zarezerwowanie sylwestrowego wyjazdu już teraz największą motywacją jest to, że perspektywa ciekawej wycieczki, pozwala im przetrwać szare i ciemne jesienne dni” – mówi ekspert z portalu Sylwestrowo.pl. Zdecydowanie łatwiej zmobilizować się do pracy, gdy wiemy, że pod koniec roku czeka nas coś ekscytującego i że kolejny urlop spędzimy poza domem i z dala od stresów związanych z pracą. Nawet jeśli perspektywa wyjazdu jest odległa – jest na co czekać.
photo-1436379597301-690adc63f244

Niezależnie od tego, jak chcesz przywitać Nowy Rok –  w gronie przyjaciół, z rodziną,  w Polsce, za granicą,  w otoczeniu białych gór, czy w europejskiej metropolii – planowanie warto zacząć już teraz. Wśród ofert, jakie znaleźć można w Internecie jest coś dla każdego. Przeglądając je już teraz, pozostawiasz sobie mnóstwo czasu na spokojne podjęcie decyzji i zaplanowanie niezapomnianej przygody na tę wyjątkową noc.

Na Sylwestrowo już pojawiły się pierwsze oferty na sylwestra. Sprawdź i zaplanuj wyjazd już teraz!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.