Stół. Najważniejszy punkt całego mieszkania. To przy nim najczęściej jemy, śmiejemy się, rozmawiamy. Każdy gość zwraca uwagę na stół. Jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na naszych znajomych czy rodzinie warto zadbać o estetyczną dekorację stołu. Ta sylwestrowa powinna różnić się od codziennej, przecież na Sylwestra czeka się cały rok.

Dodatki w jednej tonacji

Wszystko, co chcemy położyć na stole, oprócz stołowych nakryć i zastawy, powinno być w jednym lub podobnym kolorze. Serwetki mogą pasować do okazji, mieć sylwestrowe nadruki, jednakże muszą komponować się z innymi ozdobami stojącymi na stole i obrusem. Dobrym pomysłem jest ustawienie na stole świec, jednakże pamiętajmy o ostrożności. Lepiej zatem ustawić wyższe świeczki w eleganckich wazonach, aniżeli tzw. „podgrzewacze”, które krótko się palą. Między talerzami możemy rozsypać nieco brokatu, zróbmy to jednak ostrożnie, by później nie znaleźć drobinek między jedzeniem na swoim nakryciu.

Ciekawa zastawa

Wystarczy kupić ciekawe kieliszki, by zainteresować swoich gości. Nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na wielki nowy komplet naczyń, bez obaw. Mamy duże możliwości jeśli chodzi o wybór szkła. Możemy postawić na kolor, albo też ciekawy kształt. Goście będą zdumieni! Sylwestra warto uczcić dobrym noworocznym szampanem, więc warto też zainwestować w dobrze wykonany pojemnik na ten trunek. Do środka wsypujemy kostki lodu, przez co alkohol pozostanie w odpowiedniej temperaturze.

Kwiaty czy śnieg?

Według mnie wypełnianie stołu kwiatami jest lekko przesadzonym pomysłem. Sama idea może jest i ciekawa, ale trudna do wykonania i na pewno pracochłonna. Świeże kwiaty zdecydowanie lepiej wyglądają wiosną i latem, a chyba nigdy nie widziałam ładnych sztucznych bukietów. Zimą korzystniej wybrać motywy kojarzące się z pogodą panującą za oknem. Powycinajcie z brokatowego papieru gwiazdki, płatki śniegu czy małe choinki i połóżcie obok nakryć dla gości. Będzie to stanowiło miły, zimowy akcent. Z papieru możecie też zrobić obrączki na serwetki, które później lekko obsypiecie brokatem.

Sylwester ściśle kojarzy się z brokatem i fajerwerkami. Dlaczego więc na stole miałoby gościć co innego? Podążajmy za naszą fantazją i zróbmy ze stołu małe dzieło sztuki. Nasi goście na pewno będą je podziwiać. Pamiętajmy tylko, że co za dużo to nie zdrowo. Czasem może lepiej postawić na stole jedynie klimatyczne świece zamiast bukietów sztucznych kwiatów.

Komentarze

  • Jak zorganizować sprawnie Sylwestra na własną rękę? – Pomysły na Sylwestra
    Odpowiedz

    […] ważniejszych rzeczy pozostaje nam jeszcze udekorowanie stołu oraz całego domu, aby goście czuli się jak na zabawie z prawdziwego zdarzenia, do tego warto […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.